Mistress Bojek

Slovník BDSM

Zde je uveden jakýsi základní abecední výčet slov, označující praktiky z oblasti BDSM. Ne všechny formy do ryzího BDSM patří, samostatně spadají spíše do kategorií jako je Bizzar, Perverz, ale v souvislosti s BDSM jsou aplikovány asi nejčastěji. U každého výrazu je i stručný popis. Některé druhy se prolínají, nebo spolu i úzce souvisí. Některé názvy můžete znát i pod jinými jmény. Né všechny názvy mají české překlady, vychází se z latiny, angličtiny, němčiny. Slovník určitě není kompletní, neustále se vyvíjí.

NázevVysvětlení
Adult babyViz Baby adult
Algolagnie Podle některých lidí je to úchylka, kdy jedinec potřebuje druhému působit bolest (Sadisté a Sadismus) nebo naopak potřebuje bolest cítit na svém těle (Masochisté a Masochismus).
AnálŘitní otvor, tento výraz se také užívá jako zkrácený výraz pro anální sex, tzn. že penis je zasouván místo do pochvy, do řitního otvoru.
Anal fistRoztahování análního otvoru, zasouvání různých předmětů do něj, většinou pak zasouvání ruky.
AgeplayForma hry v které dospělý reaguje jako dítě, nebo na sebe bere jeho roli. Často se to používá v souvislosti s fetish a spankingu.
AnalingusViz Rimming
Animal sexSex prováděný na nejrůznějších zvířatech. Známější, spíše pejorativní termín, je zoofilie či sodomie. Zveřejňování fotografií či videa s touto tématikou je však u nás za určitých podmínek trestné, nicméně samotný pohlavní styk člověka se zvířetem bývá stíhán dle zákona o týrání zvířat.
Ballbusting Jinak také CBT, z anglického cock and ball torture, je mučení a bití genitálií mužů. Pozor může však dojít k nevratnému poškození zdraví.
BondageOrientální technika znemožňující pohyb, nebo nastavení lidského těla či jeho části, do určité polohy, včetně zavěšování. Původně orientální mučící a výchovný prostředek. Později využíván i v orientální medicíně, jako podpůrný prostředek při akupunktuře, akupresuře a orientální masáži. Rovněž používán při léčení některých psychotických a psychomotorických problémech - odstraňování některých fóbií, či pohybu. V současné době technika používaná především v sexuální oblasti pro znehybňování, při kterém se používají různé materiály, jako jsou provazy, kožené řemeny, stuhy, šátky, řetízky a řetězy, ocelová lanka, ale i tyče (nejlépe bambusové). Prostřednictvím uzlů, úvazů, smyček a zavěšování lidského těla vzniká psychická a sexuální stimulace svazované osoby, ale i vázající osoby.
Baby adultTaké "adult baby" či "diaper fetish"- vzrušení z plenek, počůrávání, pokakávání, dudlíky, dětské láhve, hračky. Hraní si na děti, které aktéry sexuálně vzrušuje .
BDSM Jedná se o obecně užívanou zkratku, jejíž výklad je povětšinou BD -Bondage, Disciplína, DS -Dominance, Submisivita, SM -Sadismus, Masochismus. Jako BDSM se označují i praktiky které ve zkratce zahrnuty nejsou, kupříkladu fetišismus či zoomorfie.
BisexualitaKdyž někoho přitahují jedinci obou pohlaví, jak vzhledem, tak sexuálně. Tvrdí se, že až 80% žen je bisexuálních.
BizarrVelmi často zaměňováno s "birazd". Je to souhrnný název pro všechny praktiky a úchylky, vymykající se tzv. "normálu" (abnormální). Škatulkovácí hranice je však relativní. Bizarr může být třeba pissing nebo obnažení přetloustlé ženy s vyvalenými špeky a prsy č.10. Pro někoho však tohle bizarr ale není. Mám pocit, že hranice bizarru se pomalu posouvají dál a to, co byl bizarr před 20 lety, už dnes dávno být nemusí.
Blood fetishKrvavý fetiš - sexuální odchylka, při které je hlavním - a nebo velice důrazným - fetišem krev a to převážně lidská...
Bottom (sub)Převážně označení pro submisivního či masochistického partnera
Bukkake"Rituál znalců" - původně rituál japonských samurajů a gejš, dalo by se říci, že to je postupné vystříkání semena několika (třeba až 100) mužů do pusy a na tělo jedné ženy. V současné době je tato praktika běžnou (a vcelku vyhledávanou) zbraní v arzenálu filmového pornoprůmyslu.
BullwhippingDalší druh spankingu (výprasku), je prováděn bičem o délce přesahující 2 metry.Název pochází od slova "bullwhip" označující bič pro ovládání dobytka. Tato praktika může být při použití běžného honáckého biče s práskačkou velmi nebezpečná. Třímetrový honácký bič s práskačkou z hedvábí či koňských žíní dokáže proseknout kůži a maso až na kost. Biče pro BDSM hry se vyrábějí na konci s plácačkou a jsou relativně o dost bezpečnější.
CBTAnglicky - Cock and ball torture. SM aktivita týkající se mučení mužských pohlavních orgánů například podvazování varlat, zavěšování závaží apod. Při věšení závaží pozor na vazy v šourku, kdy může dojít ke kýle.
CB (chastity belts)Pás cudnosti - k tomu není co dodat, bylo to, je a bude. Dnes s kladeným důrazem na hygienu se vyrábí spíše už plastové, ale účel je splněn.
CévkováníVyprázdnění močového měchýře pomocí plastové či skleněné trubičky, zasunuté dovnitř přes močovou trubici.
Pissing (piss)Čůrání, močení při sexu. Český výraz "zlatá sprcha, zlatý déšť" je také docela výstižný. Tento termín v sobě zahrnuje spoustu praktik spojených s močí, od čúrání na obličej, části těla, až po pravidelné pití moči apod.
Water playHrátky s vodou - vše, co je spojeno s vodou, přes ponořování hlavy při orgasmu, až po různé stříkání vodou či namáčení.
Wannabe, VDDZ angličtiny - "want to be". Česky "rádoby", též VDD. Rádoby dominant je například jedinec, nerespektující základní pravidla BDSM vztahů, základní pravidla zdvořilosti ve vztazích apod.
VoyaerismusSledování nahoty, pohlavních aktů a dalších jak na fotografiích, videích, tak i reálné. Jde o sledování cizích lidí, známých, ale kolikrát i sebe sama. Více méně souvisí často i s exhibicionismem, kdy se člověk nechá rád fotit a natáčet a pak také rád sám sebe sleduje na fotkách a videích.
Coming outZ angičtiny - vyjití ven, přiznání . V podstatě to znamená otevřené přiznání svého BDSM zaměření na veřejnosti, v rodině, mezi přáteli. .
ConsensualKonsensus - vzájemná dohoda, vzájemný souhlas. Jedno ze 3 hlavních pravidel BDSM SSC. K nekonsenzuálním praktikám by nemělo docházet, neboť tam už se dostáváme na půdu patologických úchylek a taky na cestu do vězení.
Consensual nonconsensualityKonsensuální nekonsensualita. Někdy též zvaná metakonsensus. Submisivní jedinec se při BDSM hře výslovně vzdává práva jakkoliv zasahovat do následujícího průběhu hry po stanovenou dobu. V tomto období se vzdává i práva na SFW (stopku). Praktika, jež patří do kategorie edge play.
Cross dressingOblečky, převlečky, kombinézy - prostě vše, co se týká oblečení, které nějak souvisí s fetish, sexuálním vzrušením a také, samozřejmě, s transvetismem. Mohou být latexové, gumové, kožené, ale i jiné, fantazii se meze nekladou, dokonce není malá skupina fetišistů na vlnu.
Cunt tortureMučení zaměřené na pohlavní ústrojí ženy, pochvy, pysků, poštěváku.
Děloha (uterus)Děloha je vnitřní pohlavní orgán ženy sloužící k uložení a dalšímu vývoji lidského zárodku. Děloha má dvě hlavní části - hrdlo děložní (cervix uteri) a děložní tělo. Uprostřed děložního čípku je otvor, kterým pronikají spermie k vajíčku. Děložní čípek je hmatatelný v pochvě.
Diaper fetishViz baby adult
Dildo trainingMučení zadku pomocí robertků nejrůznějších velikostí - velice oblíbené mezi dominami k hrátkám s otroky.
Dildo trainingAnální praktiky,kdy jsou převážně heterosexuální muži sexuálně ponižováni ženou,pomocí umělého penisu.
DogplayHra, kdy submisivní partner na sebe bere roli psa a slouží tak svému pánovi. Některé páry hru šperkují oblečkem, pomůckami, praktikami, které věrně napodobují výchovu psa.
Dom (top)Dominantní partner.
Domina, Paní Též i jako Mistress, Herrin, Maitress ,
DominancePřirozená povahová vlastnost, kdy jedinec má potřebu být nadřízen, být vůdčí osobností se vším, co k tomu patří. Rozkazování, rozhodování, organizování apod. V BDSM - myšlenkový stav vědomého převzetí moci a zodpovědnosti nad situací a řízení jejího průběhu. Dominant přebírá tuto kontrolu od submisiva a dále o něm v dohodnutém rozsahu rozhoduje, vede, cvičí a tak podobně. Může například rozhodovat i o denním režimu. Naproti tomu nevyžádané rozhodování o přátelích submisiva i jiné zpravidla nekonsensuální zasahování do integrity jeho osobnosti za účelem zneužití nadřazené role lze považovat za patologický jev. K uspokojení dochází zejména uskutečňováním představ o nadřazenosti, ovládání a případné prospěšnosti.
DominatioLatinsky - panování, ovládání, vláda, nadvláda; neomezená, absolutní vláda, samovláda, despotismus.
Dracula sexViz vampyrismus
D/sZkratka pro označení dominantně-submisivního vztahu. Dominantně-submisivní vztah je vztah založený na nerovnoprávném podílu moci. Jeden z partnerů - dominantní - přebírá ve vztahu moc a nadvládu, druhý z partnerů - submisivní - se dominantnímu partnerovi podřizuje. Dále třeba D/s vztahy, D/s problematika apod.
Edge playHry na hraně - dá se říct v jakékoliv oblasti BDSM. Jde, samozřejmě, o docela nebezpečnou a hazardní záležitost, zejména o krvavé praktiky, o dušení, škrcení a přidušování, ale na hraně může být i bití nebo zrovna kaviár. Záleží na tom, kdo má kde hranice. Od top partnera vyžadují tyto praktiky zvýšenou pozornost a obezřetnost aby nedošlo k poranění či dokonce smrti.
EjakulaceVýron semene z penisu, jinak řečeno výstřik semene při vyvrcholení. Ženská ejakulace viz squirting .
ElektrotorturaMučení pomocí různorodých elektrických pomůcek, které většinou fungují na principu "pouštění" slabého elektrického proudu do různých částí těla, včetně pohlavních orgánů. V této oblasti příliš nedoporučuji amatérskou výrobu pomůcek, protože to může být mnohdy velice nebezpečné. Nejvíce informací najdete na www stánkách Milkova ELEFERNO.
Enslavering„D/s vztah na dálku, dlouhodobého charakteru". Dominantní jedinec vytváří trvalý vztah se submisivním, z jehož podstaty plyne podřízenost submisivního jedince. Vztah je závazný pro obě strany, a většinou bývá dlouhodobý, pokračuje i tehdy, pokud aktéři nejsou ve vzájemném fyzickém kontaktu.
ErekceZtopoření penisu, ať již lidského nebo zvířecího.
ExhibicionismusPotřeba se předvádět na veřejnosti. Nemusí se jednat pouze o sexuální záležitost, většinou tento výraz ale používáme ve spojení s nahotou a sexem. To znamená obnažování se na veřejnosti, příp. až provádění sexuálních praktik. U dotyčných to vede k většímu vzrušení.
ErotofobieStrach z pohlavního styku.
FacesittingSezení na obličeji, obvykle úzce souvisí s orálním sexem. Opět hojně rozšířená BDSM aplikace.
FeminizationPraktiky spočívající v jakém si přetváření muže v ženu, nucené oblékání, chování apod. Účel má být v prohloubení submisivity muže.
FetishPraktiky zaměřené na předměty, jako obuv, latexové i spodní prádlo apod. Hojně rozšířená BDSM aplikace.
FootFetishObdoba fetish, zaměřená na nohy partnera, obuté, i bosé. Též hojně rozšířená BDSM aplikace.
FornifiliaPraktiky,kdy osoby slouží co by nábytek, například slouží jako křeslo k sezení dominantní osoby, věšák, lampa apod, podob je jistě mnoho
Face sittingDoslova sezení na tváři. Převážně se jedná o dušení ženkými genitáliemi, tzn. že si žena přímo sedne na obličej protějšku, ležícího na zádech a vaginou mu ubírá kyslík.
FemaleŽena - nejčastěji používáno ve spojení femdom - ženská dominance nebo femsub - ženská submisivita.
FemdomŽenská dominance. Biblí vyznavačů ženské dominance je časopis OWK (the Other World Kingdom) plný barevných fotografií krásných žen týrajících šťastné muže. Leč v reálu je bohužel výrazně méně kvalitních ženských domin, než kolik by jich bylo třeba k zajištění všech potřebných submisivních mužů.
FeminizationFeminizace, nebo také nucená feminizace, praktika vysloveně psychického charakteru. Spočívá v ponižování muže tím, že z něho jeho majitelka dělá ženu. Nutí ho oblékat se, líčit se, chovat se a mluvit jako žena. Mužovo ego se po čase zlomí a to vede k jeho hlubší submisivitě.
FemsubŽenská submisivita. Dle naprosto vážně provedených statistik je žena submisiv nejzastoupenější složkou v celé BDSM komunitě. Nerad bych popudil feministky a sufražetky celého světa, ale předpokládám, že ženská submisivita prostě vyplývá z historické úlohy ženy závislé na muži lovci, živiteli a ochránci.
FetishJakýkoliv předmět, část oděvu či těla, které se stanou předmětem vzrušení. Např. Foot fetish - fetišem jsou zde nohy. Ale fetish může být cokoliv, velice oblíbená je guma, latex, kůže, dále pak kousky oděvu, např. použité dámské kalhotky nebo i třeba fajnšmekři si potrpí na použité dámské vložky. V určitých případech se nemusí vůbec jednat o věc fyzickou, ale může to být třeba vůně, zvuk, barva nebo něco docela jiného. Je znám případ ženy, která dokázala dosáhnout orgasmu pouze při ponoření do řeky Vltavy. Jejím fetišem tedy byla řeka Vltava.
Fisting (fist)Roztahování pochvy různými předměty, rukou. Ale také análního otvoru, pak je to anal fist.
Foot fetishFetishem jsou v tomto případě nohy. Jedince vzrušuje pohled na nohy, musí se jich dotýkat, líbat je, zbožňovat a pod.
Forced bukkakeBukkake , ale daleko tvrdší a ponižující, při kterém je žena spoutaná, přivázaná, používají se i jiné praktiky jako třeba horký vosk a podobně, případně se používají i různé přístroje nebo kroužkové roubíky, které ženě roztáhnou pusu a muži se strefují.
Forced sexNeboli "vynucené sexuální představení". Např., když dominantní osoba přikazuje submisivnímu páru, co mají dělat a přesně určuje každý jejich krok. Nemusí při tom dojít k sexuálnímu zapojení dominanta. Pro submisivy vzrušující ponížení z toho, že jsou před druhým člověkem nazí a navíc musí přesně plnit příkazy, kterými dominant řídí jejich sexuální akt.
FormikofileZ lat. formica, tedy mravenec. Člověk si přikládá drobné živočichy, např. mravence, šváby, atp. na genitálie a onanuje s nimi. Druh animal sexu .
FrigiditaNeschopnost pohlavního vzrušení u žen, ale i u mužů. Tvrdí se však, že "pravá" frigidita se vyskytuje jen u malého procenta lidí, povětšinou je následkem odporu k sexu v dlouhodobém soužití a vztahuje se ke konkrétnímu partnerovi.
FurryOznačení pro člověka, který je částí své osobnosti antropomorfním zvířetem. Většinou koněm a psem, ale i krávou, vlkem atd. Označení pochází z anglického furry - chlupatý (nikoliv fury - zuřivost), kdy jedinci nosí chlupaté oblečky.
Gang-bangskupinový sex s jednou ženou. Několik mužů, avšak jen jedna žena. Docela častá představa mnoha žen.
GerontofilieJe citová a sexuální náklonost ke starým lidem.
Gothic sexAno, je to skutečně návrat v čase o několik století nazpět. Ve výbavě nesmí chybět oblečky á la středověk, korzety, využívá se velmi silného líčení rtů a řas (hlavně tedy u žen), dále nesmí chybět dřevěné (či železné) kříže (čím větší, tím lepší a hlavně „obrácené" - obrácený kříž bez Krista), různé dýky a meče, k nasvícení místa jsou v drtivé většině případů použity svíčky, těla účastníků jsou velmi často tetována (nezáleží na tom, co máme za tetování) Co se týče výběru místa pro tyto hrátky, pak převažují sklepy a hřbitovy. Ale Gothic sex lze provozovat i v paneláku, stačí volná místnost, tmavé závěsy, na podlahu (případně postel) položit červený a černý samet (neboť červená a černá jsou pro Gothic sex zásadní barvy) a posuneme se o kousek k dokonalosti. Samozřejmě, Gothic sex lze kombinovat i s BDSM, nejčastěji se Spankingem (převažuje Whipping, Bullwhipping, Caning), footfettishem, retifismem, atd. Vše záleží na fantazii.
Gruppen sex, skupinový Sex, prováděný ve více než dvou lidech, jak bývá běžné. Není důležité, kolik lidí se účastní, prostě více než dva. Komorní forma gruppen sexu ve třech je spíše nazývána trojkou a běžně není jako gruppen sex brána. Trojku můžeme mít švédskou (jedna žena a dva muži) a ruskou (dvě ženy a jeden muž).
Gyno sexVše, co napodobuje gynekolické vyšetření, včetně rekvizit, jako jsou gynekologické křeslo, zrcadla, cévky a pod., sloužící ke vzrušení a dosažení orgasmu. Je to v podstatě součást klinic sexu .
Hause boyDomácí sluha pro Dámy, velmi praktická záležitost. Výcvik houseboye není nic jiného, než delegace všech domácích prací na otroka. Uklízení, vytírání, nakupování, vaření, mytí nádobí, žehlení, praní prádla, čištění bot.
House boy domácí sluha, k tomu není co dodat a práce je vždy dost.
Heel tortureMučení jehlovými podpatky, např. bradavek. Většinou je tato praktika oblíbená masochistickými footfetišisty a bývá součástí tramplingu.
HeterosexualitaStandartní stav v přírodě, kdy někoho přitahují pouze jedinci opačného pohlaví, a to jak vzhledem, tak i sexuálně.
Highheel tramplingSpecilizace tramplingu. Šlapání po nahém těle v botách na jehlových podpatcích.
HomosexualitaKdyž někoho přitahují pouze jedinci stejného pohlaví, jak vzhledem, tak i sexuálně. Muži se říká "gay", ženě "lesba", "lesbička".
Chastity belts (CB)Anglicky - Pás cudnosti
IncestPohlavní styk mezi geneticky příbuznými osobami, např. matka se synem, otec s dcerou aj. Dle zákona se jedná o závažný trestný čin.
Kočvarismusnavozování extáze utahováním smyčky kolem krku. název podle Koczwary. zemřel na to i známý herec ze série Kung-fu
KandaulismusRozkoš z toho vidět svou partnerku, jak ji sexuálně zpracovává někdo jiný.
KaviárSexuální hrátky za přítomnosti fekálií (výkalů). Variant je mnoho, extrém je pak pojídání fekálií. Nutno podotnout, že je to nehygyenické a riziko žloutenky dosti vysoké.
Klinic sexBílé pláště, stetoskop, lékař, sestřička, různé lékařské vyšetřovací pomůcky - to vše a ještě mnohem víc patří ke klinic sexu, který navozuje atmosféru nemocnice a vyšetření, a to je právě to, co mnohé velice vzrušuje, ať již v pozici lékaře či pacienta. Jedná se vlastně o pokračování dětské hry na doktora.
KlystýrNázev pro nástroj k provádění výplachu análního otvoru a tím je gumový balónek, na konci opatřen vyndavací umělohmotnou trubičkou. Jinak používaný i jako všeobecný výraz pro výplach jak análu, tak třeba i pochvy. A nemusí se jednat pouze o balónek, ale třeba gumovou hadičku napojenou na válec s vodou apod.
KomtesaPomocnice dominy nebo dominanta, většinou switch založená. Podřízená dom, nadřízená sub osobě.
KoprofilieMenší nechutnost (i když jak pro koho, že..:-))). Dotyčná osoba po vykonání „velké potřeby" vezme „onen výsledek" do svých rukou a onanuje s ním nebo si s ním potírá i genitálie. Toto se ovšem může zvrhnout do horší situace, kdy dotyčná osoba dělá totéž, avšak s „výsledky" velké potřeby svých milenců či milenek.
Lak (Lack)Měkčené PVC nanesené na tkanou látku. Lakovaná lesklá látka. Vzrušuje pohled, dotek, nošení a vůně materiálu. Také bývá předmětem fetishe.
LatexLatex a guma jedno a totéž jsou. Podle některých je rozdíl jen v syntetickém a přírodním původu suroviny. Latex je dosti rozšířeným a oblíbeným fetishem, a to nejen u BDSM zaměřených lidí. Vyrábí se z něj nejrůznější oblečení, boty a doplňky ve velmi širokém sortimentu a v různých barevných variacích. Také kondomy a chirurgické rukavice jsou dokladem širokého a praktického využití latexu.
Lubrikační gelProstředek, sloužící ke zvlhčení a promazání pochvy či análního otvoru. Dnes již můžeme objevit gely s příchutí, vůní, desinfekční, znecitlivující nebo třeba i gel oddalující ejakulaci. V základu jsou lubrikační gely na vodní, silikonové a olejové bázi. Pro použití s kondomy a různými hračkami na bázi silikonu a latexu je dobré pozorně si přečíst přiložené informace, aby nedošlo vlivem aktivních látek v silikonových a olejových lubrikantech k poškození. V zásadě se dá říci, že souběžně s kondomy a hračkami je nejbezpečnější používat lubrikační gely na vodní bázi.
MaleMuž - spojení maledom - znamená mužská dominance narozdíl od malesub - což znamená mužskou submisivitu.
MaledomMužská dominance.
MalemaidMužská služka. Dá se řící, že je to kombinace feminizace a house boy. A samozřejmě součástí feminization.
MalesubMužská submisivita.
MilkingEjakulace bez orgasmu,způsobená masáží prostaty,používá se TD a CB praktikách.V podstatě odběr sperma, prostý slasti.
Markýz de Sade Donatien Alphonse François de Sade [sad], známější jako markýz de Sade, francouzský šlechtic, prozaik, představitel libertinismu, se narodil 2. června 1740 v paláci Condé v Paříži. Jeho otcem byl Comte de Sade, matkou Marie Elénore Maillé de Carman. Zpočátku jej vzdělával jeho strýc, poté přešel do lycea a následně začal působit v armádě, zúčastnil se i Sedmileté války. V roce 1763 se oženil s Renée-Pelagie de Montreuil, dcerou bohatého smírčího soudce, se kterou měl tři děti. Když jeho otec v lednu 1767 zemřel, přijal titul ´Comte de Sade´ Krátce po svatbě začal žít skandálním zhýralým životem, do jeho orgií se často zapojovala i jeho žena a její sestra. V roce 1772 byl odsouzen k smrti, ale dostal milost. V roce 1777 byl znovu uvězněn ve Vincennes, kde byl jeho spoluvězněm Comte de Mirabeau, který rovněž psal erotická díla. V roce 1784 se Sade pokusil o útěk a byl přemístěn do Bastilly. Počátkem července 1789 (ještě před útokem na Bastillu) byl převezen do ústavu pro choromyslné v Charenton-Saint-Maurice. Z Charentonu byl v roce 1790 propuštěn a manželka se s ním poté rozvedla. V té době se setkal s Marií-Constance Quesnetovou, se kterou zůstal po celý zbytek života. V roce 1801 byl znovu uvězněn v pevnosti Bicetre, ale po zásahu svých příbuzných byl prohlášen za duševně chorého a v roce 1803 přemístěn zpět do asylu v Charentonu, kde s ním mohla žít i Constance. Liberální ředitel Charentonského ústavu abbé de Coulmier mu povolil, aby s chovanci ústavu zinscenoval několik divadelních představení, které navštěvovala i pařížská veřejnost a které byly kladně hodnoceny jako nové postupy psychoterapie. De Sade měl i zde aféru s dvanáctiletou Madeleine Leclercovou, která trvala čtyři roky až do jeho smrti. Jeho rozsáhlé dílo má mnohé literárně-filozofické souvislosti, ve své době představovalo například protiklad k sentimentální citovosti a ctnostem vyzdvihovaným J.-J. Rousseauem. Vyjadřuje absolutní revoltu člověka proti jakékoli nesvobodě a útlaku. Základní formou odmítnutí morálních konvencí, Boha, společnosti a spoutanosti jazyka je zhýralý erotismus, jenž je pojímán jako etická odplata člověka tváří tvář společnosti a Bohu. Hledání svobody silného individua zakládá na touze po úplném a pravdivém poznání lidské psychiky a dospívá až k encyklopedickému popisu a rozboru všech forem erotismu. Svými úvahami, předjímajícími v mnohém učení Sigmunda Freuda, otevřel Sade cestu moderní psychopatologii. Značná část díla byla bohužel zničena, například jeho nejstarší syn údajně spálil jeho pozůstalost s nepublikovanými rukopisy, včetně mnohasvazkového díla Les Journées de Florbelle. Sade byl umělecky oceněn až začátkem 20. století G. Apollinairem a surrealisty. Česky vyšla například díla Filozofie v budoáru, Leonora a Klementina, Justina, Julietta, 120 dnů Sodomy. Donatien Alphonse François de Sade zemřel 2. prosince 1814 v Charentonu. Jeho povídky také zde . Přehled díla Markýze de Sade zde .
Masoch LeopoldCelým jménem Leopold von Sacher-Masoch. Narodil se jako první syn do rodiny policejního velitele v haličském Lvově. Už od dětství jej fascinovala teta z otcovy strany, hraběnka Zenobia Sacher-Masoch. Leopold zbožňoval ji samotnou i bití, kterého se mu od ní často dostávalo. Byl uchvácen katolickým uměním a kultem mučedníků. V roce 1848 se jeho rodina přestěhovala do Prahy, kde se začal mj. učit německy. Byl vynikajícím žákem a jeho závěrečná slohová práce byla dokonce oceněna. Navzdory svému přání věnovat se dále literatuře, přesněji psaní divadelních her, pokračoval podle otcovy vůle studiem práv nejprve na Univerzitě Karlově, později v rakouském Štýrském Hradci, kde v roce 1855 získal i doktorát. O rok později začal na univerzitě přednášet historii. V roce 1857 publikoval svou první práci, historickou studii povstání, ke kterému došlo ve 14. století ve flanderském městě Ghendt. Historici ji však odmítli jako příliš beletristickou. V roce 1861 se zamiloval do Anny von Kottowitz, manželky lékaře, který mu byl nadřízený po deset let. Tato opustila manžela i děti a odešla se Sacher-Masochem. Jejich vztah se brzy proměnil v sadomasochistický tak, jak tomu dnes rozumíme. Von Kottowitz Leopolda bila, bičovala, používali i různé fetiše: jezdecké bičíky apod. Následující vztah - a sice s Fanny Pistor - již měl podobu smluvně podloženého otroctví. Společně podepsali úmluvu, ve které: „Pan Leopold von Sacher-Masoch dává paní Pistor své čestné slovo, že se pro příštích šest měsíců stane jejím otrokem, že bez výhrad vyhoví všem jejím touhám a splní všechny její příkazy. Paní má právo mučit svého otroka způsobem, jaký uzná za vhodný, za jakékoliv chyby, nedbalosti, nebo přečiny proti jejímu majestátu, kterých by se dopustil." V roce 1872 se nakonec po dlouhých námluvách oženil s Aurorou Rumelin, kterou sám přezdíval Wanda Dunajev po vzoru hrdinky ze své knihy Venuše v kožichu. V manželství se Sacher-Masochovy sexuální potřeby dále rozvíjely - nechával se bít důtkami, přiváděl domů ženy i muže, aby jej opanovali. Manželku nakonec opustil. Pojem masochismus použil rakousko-německý psychiatr, svobodný pán Richard von Krafft-Ebing, ve svém díle Psychopathia Sexualis, které publikoval v roce 1886. Vytvořil tak do jisté míry falešný protipól masochistického rytíře vůči sadistickému markýzi, čímž kromě toho, že rozčílil Sacher-Masocha, na dlouhá léta znejasnil chápání postavy dalšího významného spisovatele, markýze de Sade, jehož skutečné záliby se od Sacher-Masochových nijak zvlášť nelišily. Spisovatelův syn Alexander to komentoval slovy: „Ano, to my jsme vymysleli sachrismus a Masochův dort." Sacher-Masoch byl všestranným autorem realistických románů často situovaných do rodné Haliče. Za Haličské povídky (1858) byl napaden jako parazit a renegát. V období sílícího antisemitismu byl vnímán jako zastánce židů, socialista, utopista a panslavista. Jeho pyšné jednání a konfliktní osobnost byly dalšími podněty k nekonečné kritice a válkám na stránkách magazínů. Skutečnou slávu a nesmrtelnost mu však přineslo dílo Venuše v kožichu, kterou poprvé začal publikovat časopis Die Liebe. Sacher-Masoch měl původně v úmyslu napsat cyklus šesti románů pod názvem Kainovo dědictví, dokončil však pouze první dva. Venuše v kožichu vypráví příběh Serverina von Kusiemskiého vášnivě zamilovaného do Wandy von Dunajev. V románu rozehrává celou škálu fetišistických sexuálních fantazií, zapisuje pocity muže, který touží být ponižován co nejvíce. Vztah obou milenců dosahuje krize v okamžiku, kdy sama Wanda potkává muže, kterému se chce stát otrokyní. Venuši v kožichu převedli na filmové plátno Joel Schlemowitz, Maartje Seyferth, Victora Nieuwenhuijs a Lou Campy. Inspirovala stejnojmennou píseň na albu The Velvet Underground and Nico od skupiny The Velvet Underground. V roce 1986 ji v nakladatelství Olympia Press publikoval jako komix italský výtvarník Guido Crepax. Zdroj: Wikipedie
MasochismusPotřeba čisté fyzické bolesti pro sexuální uspokojení. Bolest může být způsobována druhou osobou, ale i sebou samým. V takovém případě se většinou jedná spíše o sebepoškozování jež je charakteru nesexuálního. Masochismus je často (ale nikoliv nutně vždy) úzce spjat se submisivitou nicméně, není ani nikterak neobvyklá kombinace dominantního masochisty.
Mature sexSex, kdy je jeden z partnerů mladší nežli druhý, např. ženě je 40, muži je 22. Jinak též zralý sex. Mature je v angličtině zralý. Opět jedna z větších ráží ve výbavě pornoprůmyslu kde můžete vidět dobře stavěné (občas by z jedné byly i dvě) čtyřicátnice kterak je obskakují zdatní mladíci. Nezaměňovat s gerontofilií .
Menstruační sexSex, který ženy provozují v době, kdy mají menstruaci. Není výjimkou, že muž poskytuje ženě orální sex. Ale je to jen pro dost otrlé povahy...:-)
Metakonsensusviz Consensual nonconsensuality
Military sexUniformy a zbraně při sexu. Hra na vojáky, vojačky a zajatce. Nebo jen military fetish, kdy nemusí být žádné hry, stačí jen věrohodné oblečení a pomůcky. Zvláštní formou této sexuální variace ja pak úchylka na uniformy.
MilkingPraktika používaná při TD a CB, spočívá ve vytěsnění spermatu z mužových varlat, aniž by však majitelka dopřála otrokovi slastné pocity orgasmu. Sperma z něho pouze „vykape". Milking se provádí masáží prostaty, resp. jejích nervového zakončení, které má tvar fazole a je v konečníku na horní straně, zhruba na délku prstu. Při milkingu má muž pocit, že orgasmus musí přijít každou chvílí, v penisu cítí podobné šimravé pocity jako při močení. Pravý orgasmus se ovšem nedostaví - většinou následuje naopak kruté vystřízlivění v podobě několika kostek ledu přiložených na penis (na potlačení erekce) a znovu nasazení pásu cudnosti. FemDom praktika.
Modré právo Symbolem modrého práva byl modrý obojek, modrá stuha. Modré právo vstupovalo v platnost v době, kdy sub osoba dostala nabídku od dominanta být s ním. Pokud si sub osoba nebyla jistá, tak nosila modrý obojek po dobu dokud se nerozhodla, ale současně tím dávala najevo, že je pod ochranou ( neměly by ji tedy jiné Dom osoby obtěžovat, dělat si na ni nárok). Toto období končilo sundáním modrého obojku, případně nasazením již řádného od svého nového Dominanta.
MumifikaceJedná se o druh bondage . „Oběť " je zcela nahá, nohy má u sebe, ruce podél těla. Před provedením tohoto druhu bondage, se doporučuje oholení nohou, genitálií a rovněž i podpaží. Samotná mumifikace se provádí páskou, tzv. potravinovou fólií. Jediné, co se musí vždy dodržet, je přísun kyslíku, tj. nechat buď nos nebo ústa volná, aby „oběť " mohla dýchat. Samozřejmě se dá využít i zavedení různých předmětů do análního otvoru či do ženského přirození. Dovolil bych si jen několik technických pozornění. Je důležité si uvědomit, že výroba této mumie se nejlépe dělá ve vzpřímeném stavu, který ulehčuje omotávání, ale nese sebou několik rizik. Je třeba si uvědomit, že jeden člověk nemá dost rukou aby někoho bez možnosti se pohnout udržel ve vzpřímené poloze a zároveň mohl motat, takže je nejlépe když motají alespoň dva. A krom toho je důležité aby byla možná následná manipulace s mumií, tudíž aby jednoho 130 kilového mládence nemotaly dvě dívenky pod padesát kilo, to by nemuselo dopadnout dobře. Dalším faktorem je prostor, je dobré mít kolem mumie dost volného prostoru aby nedošlo ke zranění.Nezapomeňte na možnost rychlého osvobození. Potravinářská fólie sice vypadá relativně měkce, ale ve více vrstvách je to pěkně tuhý prevít a v rychlosti šmrdlat po někom ostrým nožem či nůžkami může být dost rizikové. Ideální pro takové případy je bezpečnostní řezák který je schopen ryhle otevřít krunýř mumie, ale nepoškodit mumii samotnou.
NymfomanieNeovladatelná a neukojitelná potřeba neustálého sexu. Tento výraz se používá ve spojení s ženami - nymfomanka. Důležitým bodem v definici je neukojitelná, žena nemůže být nymfomankou, pokud lze alespoň na čas ukojit, má jen zvýšený sexuální apetit. Daná neukojitelnost nemá nic společného se schopností či neschopností dosáhnout orgasmu. Mužskou obdobou je satyriáza a oba termíny zastřešuje pojem hypersexualita . V zásadě se jedná o vážnou psychickou poruchu výrazně snižující kvalitu života.
OrálVýraz používaný pro orální sex, kde muž či žena ústy dráždí partnerovy pohlavní orgány a tím jej přivádí k orgasmu.
PissingMočení na partnera.V BDSM také rozšířená aplikace
PonyplayObdoba dogplay, ale zde se podřízená osoba stylizuje do postavy koně.
PaddlingJedná se o provedení výprasku kuchyňským prkýnkem či podobným nástrojem, vyrobeným k tomuto účelu, „na holou" zadnici.
Pás cudnostiPůvodně pásy, které připínali dámám rytíři, aby během boje zabránili používání dámy cízími muži. Dnes jsou používány s podobným záměrem, spíše však pro jejich psychologické působení na jeho nositele, vyrábí se jak z kovu, tak i kožené, umělohmotné i gumové a to nejen pro ženy, ale i pro muže. Zabraňuje otrokovi, aby vyvrcholil, a u některých typů i v tom, aby dosáhl erekce.
PedofiliePohlavní úchylka spočívající v erotickém zaměření na objekty v prepubertálním věku (tedy na chlapce a dívky bez znaků dospívání), nejčastěji ve věku 5 až 12 let. Pedofilové jsou lidé, kteří preferují jak fyzickou nezralost objektu, tedy nepřítomnost sekundárních pohlavních znaků (chybění pubického ochlupení a prsů u dívek, u homosexuálních pedofilů i nepřítomnost ejakulace), tak i jeho dětské chování (spontánnost, nevinnost, důvěřivost, závislost). Obvykle velmi dobře rozumí dětem a proto jsou dětmi dobře přijímáni. Díky tomu mohou být velmi úspěšnými učiteli, táborovými vedoucími, trenéry či autory knih pro děti. Pedofilie jako taková není nebezpečná, obavy jsou oprávněné pouze u agresivních jedinců. U mužů zaměřených na dospívající dívky (tedy na dívky se znaky pohlavního dospívání) mluvíme o hebefilii, u mužů zaměřených eroticky na dospívající hochy o efebofilii.
PenisNeboli úd, pohlavní úd, čili každému je jasné, o co jde, ale přece jen kdyby náhodou, jedná se o samčí pohlavní orgán, sloužící k přenosu semene do samčího pohlavního orgánu zvaného vagina neboli pochva.
PerverzníZvrácený - nemusí se týkat jen sexuálních praktik, ale i všeobecně. Něco, co se vymyká "normálu" a klasickým morálním hranicím.
PiercingOkrasné předměty, ať už třeba různé jehličky, náušnice či kroužky, které drží na těle pomocí propíchnutí kůže. Bývá to na uších, nose, pupku, obočí, jazyku, ale také třeba na bradavkách, předkožce, pyscích, poštěváku a žaludu.
PissakeObdoba "bukkake", kdy sperma je nahrazeno močí, tzn. že více mužů močí na jednu ženu.
Pochva (vaginaPochva - orgán sloužící k pohlavnímu styku (koitu) u ženy, součást pohlavního ústrojí. Trubicový svalový orgán vystlaný sliznicí, do něhož se v horní části vyklenuje děložní hrdlo. Poševní stěna je elastická, což při pohlavním styku umožní průnik penisu různé velikosti a při porodu umožní průchod novorozence. Vchod do pochvy je částečně kryt panenskou blánou (hymen), která se trhá prvním pohlavním stykem. U pohlavně dospělé ženy se v pochvě vyskytují bakterie laktobacily, které vytvářejí kyselé prostředí chránící pohlavní orgány před infekcí.
Pony boy, koník Muži, jež se vzhlédli v životním postavení jako kůň. Dělá jim dobře, chodit, běhat a přitom nosit na svých zádech sedlo, nebo tahat za sebou vozík (sulky). V ústech mít udidlo, opratě, cítit dotek jezdeckého biče.
Pony girl, ponynkaDívky a ženy v kožených postrojích, s udidlem v puse, opratě, zapřažené v sulce jako koník, kobylka. Prostě Pony play v dámském podání.
Pony playPony play vychází ze spojení původně anglického a ruského použití dětí a žen v dolech a anglického citu a potřeby vlastnit koně-pony. Hra Pána(í) a dalšího partnera jako koníka nahého nebo oblečeného v koženém postroji nebo latexovém oděvu s udidlem v ústech, opratěmi, kokrhely a botami zvané „kopyta", biči, sedlem nebo tahání sulek. Výcvik v krocích, jízda v sedle po dvou nebo na čtyřech nebo jízda ze sulkami-dostihy a nebo contry cros-jízda přírodou. Rovněž tak i ubytování koníčka ve „stání" a povinnost Pána(í) starat se o koníka jako o normálního koně mnohdy i stravování ve stáji.
Power exchangeZ angličtiny - výměna moci. Do češtiny překládáme spíše jako "předání moci". V DS vztahu submisivní jedinec předává, odevzdává svoji moc nad svým osudem do rukou dominantního jedince.
Prostate drainingviz Milking
Public Zde se praktikují hry na veřejnosti,někdy skryté,jindy úmyslně veřejné. Případně posluha nahého jedince na večírku apod. Jistou obdobou je i hra na kamennou tvář.
Public nudityVeřejná nahota - nahota před více lidmi, která aktérům přináší vzrušení, zejména pak v souvislosti s tím, kdy je tato nahota nedobrovolná, čili vynucená. (Samozřejmě jako součást hry, akce.)
Pysky stydké maléPárová tkáň, která je téměř kolem celého poševního vchodu, kromě spodní části, menší než velké pysky, schovaná pod nimi, někdy však přesahující mezi velkými pysky ven. V horní části se mezi nimi nachází poštěvák neboli clitoris, dá se říct, že malé pysky přímo vychází z předkožky clitorisu.
Pysky stydké velkéPárová tkáň, která je kolem celého poševního vchodu a přesahuje přes něj, v klidovém stavu jej částečně uzavírá. Velikost může být různá, nejsou tak citlivé jako pysky vnitřní, jsou oblíbeným předmětem k zavěšování závaží, připínání kolíčků a pod.
Rape fantazyZnásilňovací fantazie, ale nejen fantazie. Je to i hra na násilný nebo vynucený sex, znásilnění.
RetifismusDe facto výlučně „mužská záležitost", kdy je muž okouzlen ženským botami (např. kozačky, lodičky). Zapadá do „soft" D/s vztahů a vyjadřuje mužskou submisivitu (tedy podřízenost). Od footfettishe se zásadně liší v tom, že muž navíc neobdivuje nohy a punčochové kalhotky (zjednodušeně silonky). Pojmenování odvozeno od francouzského šlechtice de Retifa, autora dílka Božské nožky.
RimmingJinak též analingus, počeštěný výraz rámování, je laskání konečníku ústy či jazykem.
SadismusPotřeba způsobovat druhému bolest, být hrubý, násilnický pro dosažení vzrušení a orgasmu.
SafeZ angličtiny znamená - bezpečný. Jako jedno ze základních pravidel BDSM znamená, že nesmí dojít k trvalému fyzickému poškození.
Safe word (SFW)Jednoduše a česky řečeno - stopka. Domluvené slovo, signál, gesto, kterým (většinou) submisivní strana dává najevo té dominantní STOP! Submisivní strana by jej neměla používat neuváženě, dominantní strana jej MUSÍ VŽDY respektovat.
SandwichČesky sendvič, samozřejmě, že to je jídlo vložené mezi dva kusy pečiva, nicméně v intimním jazyce znamená soulož ženy dvěma muži, jeden zepředu s penisem do pochvy, druhý zezadu do análního otvoru
SaneZ angličtiny znamená - duševně zdravý. Jako jedno ze základních pravidel BDSM znamená, že nesmí dojít k duševní (psychické) újmě
SAMAnglicky - Smart Assed Masochist. Rádoby submisiv. Jedinec snažící se o ovládání dominanta z pozice submisiva.
ScrotchingAsi nejen u BDSM pozitivních a zejména žen oblíbená činnost, a to škrábání nehty do kůže.
SelfbondageSebesvazování - jedna z praktik svazování, kdy jedinec svazuje sám sebe. Sebesvazování má za cíl dosažení prožitků jako u bondáže. Může to provádět pro uspokojení dominanta, nebo pro své uspokojení, pokud nemá partnera.
Slave, otrokAnglicky otrok/Slavegirl - otrokyně, německy Sklave/Sklavin. Dominantní osobě podřízený jedinec, podle pravidel hry zbavený vlastního rozhodování. Otrok zaujímá ještě nižší postavení než sluha.
SnuffZabití - slovo používané často ve spojení snuff filmy, kdy je natočeno mučení a následná smrt jedince v reálu. Vedou se diskuse o tom, zda-li se tyto filmy opravdu točí či nikoliv. Samozřejmě, že by se jednalo o trestnou činnost a byl o tom i natočen známý film "8mm".
SodomiePohlavní styk se zvířaty.
Spanking (spank)Anglicky "plácání". Vše, co se točí okolo výprasků těmi nejrozličnějšími nástroji, rukou počínaje a např. rákoskou a bičem konče.
Speculum (zrcadlo)Kovová či plastová rozvírací trubice, v gynekologii používána k vyšetření vaginy, jinak oblíbená praktika při gyno sexu. Menší, podobná jsou anální zrcadla
SquirtingMokrý orgasmus - jinak také "stříkající" orgasmus u ženy neboli ženská ejakulace, kdy z vaginy vystřikuje čirá tekutina, sekret, který ženské genitálie produkují. V poslední době se o tom hodně mluví, v podstatě ale nejde o častý jev. Velmi dobře napsaný článek o squirtingu .
SSCSafe, sane, consensual - tři základní absolutní pravidla BDSM. (safe - bezpečně fyzicky, sane - bez duševní újmy, consensual - po vzájemné dohodě)
Strap on"Soulož" umělým penisem, tzv. "připínákem", ať už do pochvy nebo análu ženy či muže. Dosti žádaná praktika na dominách od submisivních mužů.
Sub (bottom)Submisivní partner
SubmissioLatinsky - snížení, poslušnost, poddajnost.
SubmisivitaPřirozená povahová vlastnost, kdy jedinec má potřebu být podřízen, poslouchat a plnit příkazy, nechat si organizovat věci a pod., mít tzv. někoho nad sebou.
SwitchPřekládá se jako "podobojí". BDSM založený jedinec, schopný zaujmout dominantní i submisivní roli. Toto střídání rolí může probíhat buď v rámci jednoho vztahu, nebo podle toho, v jaké životní roli se dotyčný jedinec právě nachází.
SnakeplayJaká si obdoba dogplay a spol. kdy se podřízená osoba spoutá a plazí se před svým nadřízeným.
SpankingPraktiky obsahující výprask v souvislosti s erotikou. Nepřeberné množství bacátek a stylů výprasku.
Stop, stopkaSlovo nebo signál, které přeruší hrátku v případě překročení hranice sub osoby.
TeabaggingPřikládání varlat na obličej a nebo do úst ženy.Prakticky se prolíná s orálním sexem.
T/D (teasing/denial)Praktiky sexuální frustrace - odpírání orgasmů. Zde i v souvislosti s pásy cudnosti.
TramplingPraktiky šlapání na tělo podřízené osoby, může se prolínat s fetish praktikami.
T/D (teasing / denial), Orgasm denialVelmi účinná praktika, která spočívá v sexuální stimulaci otroka, ale v následném odepření jeho vyvrcholení. Praktika může být krátkodobá (jeden den) anebo dlouhodobá, tedy může trvat třeba rok. Otrok je pak neustále sexuálně frustrován, což, jak se zapřísahávají praktikující dámy, nezbytně vede k jeho vyšší poslušnosti, oddanosti, snaze plnit všechna přání na 110% a ne zcela nelogicky i k daleko větší snaze sexuálně uspokojovat svou paní - a to bez nároku na uspokojení vlastní. Takové uspokojení probíhá buď ústy, pomůckami, anebo i klasicky, ovšem bez toho posledního - bez otrokova výstřiku. Vydalo by na celou knihu popisovat známé pravidlo, že muž za určitých okolností bezvýhradně podléhá svým sexuálním pudům, takže umění žen udržovat otroka ve stavu neustálé frustrace jistě přináší zajímavé ovoce. S tím souvisí i používání pásu cudnosti (viz „CB"). FemDom praktika.
TicklingLechtání, většinou nohou, chodidel, ale také všeobecně lechtání, vedoucí ke vzrušení, orgasmu, někdy počůrání. Kombinace s bondáží je naprosto dokonalá
Tits tortureMučení prsou, ňader, koz - jak chcete sami. Zahrnuje veškeré praktiky, které se speciálně zaměřují na mučení prsou, bradavek.
Toilet slaveToaletní otrok - otrok své paní slouží hlavně na toaletě, resp. v koupelně. Své paní poskytuje veškeré služby, podává jí předměty, slouží jí jako živá stolička před jejím zrcadlem, koupe jí a suší osuškou. Některé dámy dokonce používají své otroky jako živé toalety.
Top (dom)Dominantní partner.
TorturaSouhrnný výraz pro mučení, který se začal používat ve středověku. Dnes se používá, když napodobujeme středověké mučící techniky a chceme to rozlišit od novodobého, současného mučení. Při tortuře se používají také středověké mučící nástroje, jako jsou kláda, kleště, mučící křeslo, kolo, masky, lámací a mučící lavice, palečnice, skřipec.
TramplingŠlapání nahou nebo obutou nohou (např. i v lodičce s vysokým podpatkem) po submisivovi, sloužící k jeho ještě většímu ponížení a zároveň vzrušení
Transsexualita (TS )Porucha sexuální identifikace kdy biologicky normální muž se cítí být ženou a žena zase mužem. Cítí se svou duší uvězněni v těle, které jim nepřísluší, s nímž se neztotožňují. Je to porucha trvalá, celoživotní, a léčí se změnou pohlaví - tedy operativní změnou fyzického vzhledu, což je provázeno podáváním hormonů a psychoterapií. Transsexualita se často nesprávně zaměňuje s transvestitismem.
Transvestitismus (TV)Tranvestitismus (transvestismus, cross dressing) - sexuálně motivované převlékání se do prádla a oděvu patřícího opačnému pohlaví (nejčastěji se jedná o muže). Přitom pocit příslušnosti k vlastnímu pohlaví nebývá narušen, muž se i přes dámské oblečení a vystupování cítí být i nadále mužem. To je zásadní rozdíl kterým se transvestitismus odlišuje od transsexuality.
VaginaJinak řečeno pochva neboli dutina v ženském těle začínající poševním vchodem mezi stehny, končící navazující dělohou. Prakticky slouží k zasunutí penisu, vstříknutí spermií. které pak přes děložní čípek přecházejí do dělohy, kde oplodní vajíčko.
VampyrismusJedná se o druh sexu, kde si všichni zúčastnění nasazují umělé zuby se špičáky jako měl Dracula. Koušou se do nejrůznějších partií a pořádně si to rozdávají. V žádném případě se nejedná o romantický a něžný sex, ale o pořádnou a divokou akci, ze které si odnesete jako památku i pár šrámů a obtisků zubů. Extrémní, ale zajímavé! Pozn.: lze využít i v rámci tzv. Gothic sexu.
Vanilla/vanilkaErotické aktivity zahrnující tzv. normální sexuální praktiky, bez prvků BDSM.
VDD/Domly DomVelmi Důležitý Dominant, většinou osoba, která si na dominanta jen hraje, nemá zkušenosti a okolím je přijímána negativně pro své povýšené chování
Úchylka (sexuální)Je stav člověka, kdy k sexuálnímu vzrušení dochází POUZE za přítomnosti určitých praktik či předmětů. To znamená, pokud je člověk schopen se sexuálně vzrušit pouze, když olizuje nohy své Paní, jedná se o úchylku. V případě ale, že dokáže přijít k orgasmu i jiným způsobem, např. masturbací o samotě, o úchylku již nejde. Stejně tak, pokud se žena dokáže vzrušit pouze ve svázaném stavu nebo pouze po výprasku a jinak ne, jde o úchylku. Pokud je schopná dosáhnout orgasmu třeba i běžným pohlavním stykem, "úchylná" není.
Urethal playHrátky s močovými vývody těla podřízené osoby, jako je cévkování apod.
Venušin pahorekOblast vyčnívající nad stydkou kostí u ženy, která se během puberty pokrývá chloupky (starší název hrma).
Violet wandObdoba elektroplay, zde za využití vysokofrekvenční a vysokonapěťové stimulace i hlubších vrstev nervových tkání pomocí ionizátorů a pod..
Violet wandZařízení pro prohřívání a prokrvení vrchních vrstev tkáně působením vysokonapěťového vysokofrekvenčního pole. Používáno bylo zejména v předválečném období (viz film Postřižiny) jako módní prostředek pro samoléčení, v současné době nachází využití zejména v rámci BDSM aktivit a elektroplay. Viz také Wikipedie.
Vosk, Waxing, Wax playVšeliké hrátky s voskem, kapání na celé tělo, pohlavní orgány, anál.
WhippingBičování a to výhradně bičíkem (narozdíl např. od spankingu)
WorshipUctívání, laskání. Bootworship - bot. Footworship - nohou
Zrcadlo(speculum) Kovová či plastová rozvírací trubice, v gynekologii používána k vyšetření vaginy, jinak oblíbená praktika při gyno sexu. Menší, podobná jsou anální zrcadla
24/7 D/s vztah trvající nepřetžitě, 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Sen mnoha sub osob, ve skutečnosti spíše nerealizovatelné.