Fetish Grand Prix Brno


Péče o latex.

Oblékání a svlékání
Existuje několik doporučení pro správné oblékání latexového oděvu, každá varianta má své vyznavače a odpůrce. První varianta doporučuje použití lubrikantů (pouze na vodní bázi, nikdy ne na olejové). Naneste tenkou vrstvu lubrikantu na tělo a vklouzněte do latexu. Druhý, starší způsob, doporučuje použití neparfémovaného pudru nebo mastku. Poprašte vnitřní stranu latexového oděvu, vytřepte přebytečný prášek a pak se oblékněte. Poslední nejjednodušší způsob je oblékání bez lubrikantů a pudrů. Všechny varianty jsou přípustné a záleží pouze na Vás, která Vám bude vyhovovat nejvíc. Pozor na poškrábání latexu nehty, prstýnky či jinými šperky. Při oblékání můžete používat bílé rukavice (bílé rukavice do tanečních). Při samotném oblékání doporučujeme postupovat obdobně jako při oblékání punčoch, tzn. narolovat oděv, nasadit na příslušnou partii těla a postupným rozbalováním dosáhnout správného umístění. Pokud oblékáte oděv s rukávy, který se musí přetáhnout přes hlavu, je nejlepším způsobem obléci nejprve jednu ruku, potom hlavu a nakonec druhou ruku. Při „dolaďování", kdy je třeba oděv někde uvolnit, zabírejte otevřenou rukou co největší plochu a to trpělivě, až odstraníte záhyby a dosáhnete hladkého vzhledu povrchu, který činí latexový oděv tak atraktivní. Nespěchejte! Považujte oblékání do latexu za rituál a vychutnejte si jej. Při svlékání opět pomalu. Latex absorbuje tělesnou vlhkost a stává se vláčnějším a tím náchylnější k poškození. Těsně upnuté a vypasované latexové oděvy se dobře a příjemně svlékají pod teplou sprchou. Pokud přes dodržení výše uvedených doporučení přece jen dojde k poškození oděvu, k natržení, pak oděv svlékejte tak, aby tahem nedošlo k rozšíření poškození, doporučujeme postižené místo před svlečením přelepit pevnou lepící páskou.

Čištění
Každý oděv má být skladován čistý a připravený k dalšímu nošení. U latexových oděvů to platí dvojnásobně. Vždy po použití je nutné latexový oděv důkladně opláchnout teplou vodou s malým množstvím tekutého mýdla, případně použít jemný hadřík k odstranění nečistot, které neodplaví voda. Oděv dobře umyjte z vnitřní i vnější strany, pouze jemně stírejte nečistoty z povrchu, netlačte, nedrhněte. Nakonec opláchněte čistou vodou. Po omytí oděv osušte měkkou látkou a nechejte doschnout na plastovém ramínku, mimo dosah slunečního záření, intenzivního zdroje tepla a otevřeného ohně.

Skladování
Někteří tvrdí, že latex musí být skladován jedině v černém igelitovém pytli se spoustou pudru, případně ve speciální skříni pouze pro latexové oděvy. Tato tvrzení jsou přehnaná avšak pokud dáváte přednost tomu mít svou latexovou garderobu stále připravenou k nošení a v plném lesku, pak Vám v tom nic nebrání. Jen je třeba dbát na to, aby místo skladování bylo tmavé (především pozor na ostré sluneční světlo) a suché. Pokud tedy své latexové oblečení budete skladovat ve své běžné skříni, nic proti tomu, jen je nutné zabránit případnému kontaktu latexu s kovovými doplňky jiných oděvů, které mohou latex nevratně poškodit, stejně jako drátěná ramínka. A také pro jistotu, kontaktu s koženými oděvy, jelikož chemikálie použité při zpracování kůže mohou mít ve vyjimečných případech nežádoucí vliv na přírodní latex. Nedoporučujeme věšet latexový oděv , např. šaty, pouze na ramínka, jelikož by mohlo dojít k „vyvěšení" a také nevěšte oděv na ramínka s ostrými hroty neboť může dojít k protlačení latexu a tím k poškození dokonalého vzhledu. Pokud oděv nenosíte často, uložte jej po aplikaci silikonového spreje nebo pudru do tmavého plastového pytle či tašky. Dlouhodobě nesmí být oděv skladován zmuchlaný a pod tlakem. Neskladujte v blízkosti topení či jiného zdroje tepla, optimální je teplota 25°C.

Lesk
Lesk je záležitostí osobního vkusu. Některé z barev vypadají lépe méně lesklé, ale naprostá většina barev vynikne právě díky vysokému lesku a ten také dodává latexu jeho atraktivitu. Opět existuje několik variant pro dosažení vysokého lesku. Jednou z možností je opět použití lubrikantu na vodní bázi (ne na olejové!). Nanášet můžete rukou nebo jemným hadříkem, kterým také leštění dokončíte. Jiným způsobem a asi nejlevnějším je použití silikonových sprejů. Na stříkejte na vnější stranu oděvu tenký film a oděv měkkou látkou vyleštěte. Postupujte jemně, jinak v lepším případě setřete všechen svůj lesk, v horším svůj oděv poškodíte. Při použití silikonových sprejů vždy dbejte upozornění výrobce na případná rizika např. náhodné zasažení očí atp. Optimální řešením je použití sprejů či gelů na latexové oblečení.

Ostatní důležitá upozornění
- Nepoužívejte látky obsahující olej (vazelínu)
- Oděv nevystavujete silnému slunečnímu nebo UV záření
- Oděv nepokládejte blízko topení nebo otevřeného ohně, latex dobře hoří (pozor na možnost propálení latexového oděvu cigaretou apod.)
- Nikdy oděv neperte v pračce a nesušte v sušičce.
- Nikdy latexový oděv nežehlete (ano, bohužel i to se už stalo).
- Nikdy nepoužívejte silná čistidla na gumové oděvy.
- Vyhněte se kontaktu s kovy - měď, mosaz, bronz apod. obsažených v oděvních doplňcích (přezky, knoflíky atd.) a také v mincích a nedotýkejte se neumytýma rukama, pokud jste před tím byli v kontaktu s těmito kovy, na latexu by mohli zanechat neodstranitelné tmavé skvrny.

Jak latex vybírat? Návod najdete na stránkách MHsexshop.cz