xx

Jak na latex?
Stále se objevují dohady jak správně na údržbu latexu. Tenhle krásně lesklý materiál náročný na údržbu vyžaduje určitá specifika a péči. Projděme si je, aby vám dlouho vydržel a neustále krásně vrzal a klouzal nejen po vašem těle.

ad Když se vrátíte z akce, nespěchejte s vybalováním věcí z kufru. Dopřejte latexu týden či dva, aby si pohověl uzavřený a zmáčknutý v těsném prostoru. Jedině tak se pěkně promíchá pot se zbytky leštidel. Vytvoří se nové sklady a zlomy.
ad Když už se rozhodnete začít uklízet latex je třeba jej vyprat na valše v neckách. Nebojte se pořádně přitlačit a to z obou stran. Pokud dvakrát vyměníte obsah vody se savem, docílíte prvotního vyprání a budete moci přikročit k druhému kroku.
ad Jestliže před vložením do pračky třídíte barevné materiály, u latexu je to jedno. Klidně dávejte černý vedle bílého či žlutého. Vůbec nevadí pokud máte na latexu knoflíky z různých druhů kovu.
ad Zde vložte všechno pěkně do jedné hromady však otáčky bubnové pračky to beztak pěkně promíchají. Pokud hledáte prací program, tak hledejte ten, který pere na 90 st. . Doporučuje se i nejméně dvojí ždímání.
ad Dále je třeba latex pěkně rozvěsit na šňůře na vzduchu a hlavně na slunci, aby pěkně proschlo. Nejlépe v létě v pravé poledne, kdy slunce není za mraky. Hodina či dvě jsou ideální.
ad Závěrem krásně vyprané prádlo je třeba řádně vyžehlit, aby jsme mu vrátili tvar. Není třeba na žehličce hledat značku pro latex, kterákoliv poloha s dostatečně vysokou teplotou zaručí jasnou a neměnou změnu.

Pokud jste dočetli až sem, tak na vše co jste četli zapomeňte :-) . Dnes je totiž 1.4. a vše o čem jste četli by vašemu latexu uškodilo. Správnou péči o latex se dočtete zde.